Pracownicy organizacji humanitarnych w najbardziej odległych częściach świata otrzymali tani sposób komunikowania się ze znajomymi, przyjaciółmi i rodzinami. Jest on efektem partnerstwa pomiędzy wysokim Komisarzem ONZ ds. Uchodźców (UNHCR) i firmą Skype.
Wersja programu Skype dla UNHCR zapewnia zarówno darmowe jak i tanie połączenia głosowe oraz wideo przez internet, nawet przy wolnym łączu. To umożliwi łączność w niektórych najbardziej odległych częściach świata oraz obniży koszty połączeń prywatnych, za które pracownicy muszą płacić sami.
Nowy program został przetestowany w Iraku, Sudanie, Afganistanie i jest obecnie dostępy dla 1 000 pracowników stacjonujących w odległych lokacjach. Do 2011 roku, liczba obsługiwanych ma wynosić 3 000, czyli 80 proc. pracowników UNHCR w różnych miejscach na świecie.
Skype dla UNHCR projektuje również system komunikacyjny, który pomoże uchodźcom w dotarciu do ich rodzin i przyjaciół poza granicami. Będzie on także używany przy różnych operacjach, jak repatriacje, przesiedlenia i łączenie rodzin.
Skype usunął niektóre najtrudniejsze do pokonania bariery komunikacyjne, z którymi borykaliśmy się w tych miejscach - powiedział Antonio Guterres, Wysoki Komisarz ONZ ds. Uchodźców. Będzie to z korzyścią nie tylko dla pracowników UNHCR i ich rodziny w domu, ale potencjalnie dla dziesiątek milionów uchodźców i innych osób przesiedlonych.
Skype zaczął również kampanię w celu zwiększenia świadomości społecznej na temat operacji UNHCR i pomaga zbierać fundusze. Będzie dostarczać wiadomości do podłączonych użytkowników i zachęcać ich do dotacji.
źródło: skype
Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz
Napisane przez Pawel w czwartek 16 grudzień 2010 o 07:30 (0)
Microsoft uruchomi TV - konkurenta Google TV.
Microsoft szykuje odpowiedź na Google TV. Największy na świecie producent oprogramowania komputerowego chce uruchomić telewizję dla użytkowników konsol do gier Xbox.
Firma Microsoft planuje zadebiutować na rynku telewizyjnym i szykuje nową usługę, konkurencyjną w stosunku do Google TV oraz dostawców płatnej telewizji. Gigant z Redmond użytkownikom konsol Xbox chce zaoferować telewizję, która będzie oferowała własne materiały interaktywne.
Dodatkowo Microsoft prowadzi rozmowy z nadawcami dzięki czemu za pomocą Xboxów będzie można oglądać materiały innych nadawców np. ABC, NBC, Fox, CBS, ESPN czy CNN. Niewykluczone, że pojawią się także treści kanałów premium (np. HBO). Na razie wiadomo jedynie, że usługa telewizyjna w Xbox ma być płatna - na abonament.
źródło: chip
Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz
Napisane przez Pawel w środa 15 grudzień 2010 o 09:00 (0)
Bezpłatne badania medyczne na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.
Badanie ciśnienia tętniczego, spirometria, elektroniczne badanie skóry - to tylko nieliczne z badań, które można wykonać podczas I edycji "Dni Zdrowia" w najbliższy wtorek i środę (14-15 grudnia) na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.
Badanie są bezpłatne!
Konsultacje, badania, porady lekarzy i specjalistów w ramach I edycji "Dni Zdrowia" na kampusie uczelni, w centrum Krakowa są skierowane do studentów i pracowników krakowskich uczelni wyższych ale także wszystkich mieszkańców miasta.
Badania i konsultacje będę prowadzone w godz. 10-15 na parterze pawilonu "C" przy ul. Rakowickiej 27.
14 grudnia (parter pawilonu C)
1. Badanie glukozy 2. Badanie ciśnienia 3. Badanie ostrości widzenia 4. Dermokonsultacje - elektroniczne badanie skóry 5. Spirometria (badanie czynnościowe płuc) 6. Dermoskopowe badanie znamion skórnych 7. Badanie składu ciała 8. Porady dermatologa 9. Konsultacje do trwałej depilacji laserowej 10. Wykład: "Rak nie boli. Badaj sie i żyj!" - dr Marta Maciak, sala 201A, pawilon A, godz. 11.30
15 grudnia (parter pawilonu C)
1. Pokazy pierwszej pomocy 2. Badanie ostrości widzenia 3. Porady dla diabetyków 4. Porady/konsultacje zdrowotne dla każdego 5. Dermokonsultacje elektroniczne badanie skóry 6. Badanie słuchu - sala 56, pawilon B, godz. 10.00-13.00 7. Dermoskopowe badanie znamion skórnych 8. Spirometria (badanie czynnościowe płuc) 9. Konsultacje dotyczące wskazań do laserowej depilacji 10. Badanie składu ciała 11. Porady dermatologa 12. Konsultacje do trwałej depilacji laserowej 13. Wykład: "Czy na pewno wiesz, co jesz? Skóra barometrem stanu organizmu - problemy młodej skóry i najnowsze sposoby ich leczenia" - kosmetolog Agnieszka Gomolińska - Stara Aula Budynku Głównego, godzina. 13.15.
źródło: wrotamalopolski
Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz
Napisane przez Pawel w wtorek 14 grudzień 2010 o 08:10 (0)
Wirusy w reklamach Google i Microsoftu.
Internetowi przestępcy zdołali wprowadzić złośliwe oprogramowanie do systemów e-reklamy, należących do koncernów Google oraz Microsoft.
Z ustaleń specjalistów firmy Armoriza (która wykryła problem i jako pierwsza poinformowała o nim) wynika, że "złośliwe" reklamy pojawiły się w Internecie 5 grudnia i były wyświetlane przez niespełna tydzień. W bannerach ukryte były exploity, które próbowały uruchamiać złośliwe oprogramowanie w systemie Windows (wykorzystując do tego luki m.in. w Adobe Readerze, Javie oraz kilku innych aplikacjach).
Zagrożenie trwało sekundy?
Przedstawiciele Google potwierdzili już prawdziwość tych doniesień - firma przyznała w piątek, że należąca do niej sieć reklamy internetowej DoubleClick została skutecznie zaatakowana przez cyberprzestępców. Rzecznik koncernu zastrzegł jednak, że atak został błyskawicznie - "dosłownie w ciągu kilku sekund" - wykryty i zablokowany.
"System DoubleClick Ad Exchange wyposażony jest w automatyczne filtry wykrywające złośliwe oprogramowanie. Nasz zespół ds. bezpieczeństwa nawiązał już współpracę z ekspertami z Armorize - zamierzamy wspólnie zbadać tę sprawę" - tłumaczy Jay Nancarrow z Google.
Rzecznik koncernu z Mountain View nie wyjaśnił, jak właściwie złośliwe oprogramowanie mogło trafić do DoubleClicka. Szef działu technicznego Armorize, Wayne Huang, tłumaczy, że przestępcy prawdopodobnie skorzystali z zewnętrznego serwera jednego z reklamowych kontrahentów Google'a.
Microsoft nie potwierdza
Takie same złośliwe reklamy zauważono również w systemie reklamowym Microsoftu - bannery były wyświetlane m.in. w serwisie pocztowym Hotmail.com. Koncern z Redmond do tej pory nie potwierdził jednak, czy faktycznie jego system został zaatakowany - w wydanym przez firmę oświadczeniu napisano, że sprawa jest analizowana.
Wszystkie wykorzystane podczas tego ataku exploity były dość stare i wykorzystywały luki, na które już dawno pojawiły się aktualizacje - a to znaczy, że narażeni byli głównie użytkownicy, którzy nie instalują poprawek dla oprogramowania.
Warto odnotować, że choć takie ataki - tzn. umieszczanie szkodliwego oprogramowania w bannerach reklamowych - zdarzały się już wcześniej, to jednak ataki na Google i Microsoft były dość nietypowe. Do tej pory standardem było umieszczanie w reklamach aplikacji podszywających się pod oprogramowanie antywirusowe (użytkownik musiał wyrazić zgodę na ich zainstalowanie). W tym przypadku było inaczej - w reklamach pojawił się złośliwy kod, który samodzielnie i automatycznie próbował infekować komputery internautów.
źródło: computerworld
Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz
Napisane przez Pawel w wtorek 14 grudzień 2010 o 08:00 (0)
Wydano 3DMark 11, przystosowany do testów DirectX 11.
Ukazała się zapowiedziana w maju kolejna odsłona flagowego produktu firmy Futuremark - 3DMark 11.
3DMark to jeden z najpopularniejszych programów do testowania możliwości zestawów komputerowych pod kątem grafiki 3D i gier. Nowa wersja stworzona została z myślą o technologii DirectX 11.
3DMark 11 wykorzystuje autorski silnik firmy Futuremark i sprawdza wydajność współczesnych maszyn przy generowaniu złożonych scen.
Sześć zupełnie nowych testów sprawdza jak maszyny pracujące w technologii DirectX 11 poradzą sobie z takimi elementami, jak wolumetryczne światła, tesselacja oraz nowe filtry, i z obsługą wielowątkowości.
Podobnie, jak w przypadku starszych wydań, po zakończonych testach prezentowany jest wynik punktowy, który można porównać z wynikami innych użytkowników.
Najnowszą wersję programu dla systemu Windows (Vista lub 7) można już pobrać ze strony Futuremark. Program wymaga karty graficznej zgodnej z DirectX 11 oraz dwurdzeniowego procesora, którego każdy z rdzeni pracuje z częstotliwością co najmniej 1,8 GHz, 1 GB pamięci RAM i 1,5 GB wolnej przestrzeni dyskowej. Instalator umożliwia instalację wersji darmowej (Basic) lub płatnej (Advanced).
źródło: futuremark
Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz
Napisane przez Pawel w poniedziałek 13 grudzień 2010 o 07:00 (1)
Ruszył sezon narciarski! W tym tygodniu rusza Witów i Szymoszkowa!
Ruszył sezon narciarski w Małopolsce. Pomimo niezbyt sprzyjających warunków pogodowych kolejne ośrodki udostępniają swoje wyciągi dla narciarzy.
W ubiegłym tygodniu uruchomione zostały wyciągi w Czarnej Górze, Spytkowicach, na Kotelnicy, Bani, Kaniówce w Białce Tatrzańskiej, Kasinie, na nowotarskiej Długiej Polanie i Zadziale oraz Nosalu i Gubałówce w Zakopanem.
W czwartek ruszą wyciągi w Małem Cichem i na Szymoszkowej w Zakopanem. W piątek będą otwarte trasy m.in. ośrodka Hawrań w Jurgowie, Lubomierzu i na Rusińskim Wierchu w Bukowinie Tatrzańskiej. W sobotę sezon zimowy rozpocznie się w Witowie oraz zakopiańskiej Harendzie.
Zima, śnieg, narty!
Niektórym szczęściarzom sezon narciarski udało się już rozpocząć, ale prawdziwe białe szaleństwo dopiero przed nami. Większość osób z niecierpliwością czeka na pierwszy śnieg i parę dni wolnego, zapominając o tym, że do udanego rozpoczęcia sezonu trzeba się odpowiednio przygotować...
Przed wyruszeniem na stok potrzebna jest rozgrzewka. Trening wspomagający, a wręcz umożliwiający podtrzymanie formy fizycznej niezbędnej do uprawiania jazdy na nartach. Satysfakcją za właściwie wykonaną serię ćwiczeń będzie bezpieczne i bezkontuzyjne szusowanie od rana do zamknięcia wyciągu.
Odpowiednie przygotowanie fizyczne a bezpieczeństwo na stoku.
Jazda na nartach jest dyscypliną uprawianą niemal na całym świecie, przez miliony ludzi. Połączenie dużych prędkości, z ogromną ilością miłośników białego szaleństwa skupionych w jednym miejscu kończy się nierzadko nieprzyjemnymi, a czasem nawet śmiertelnymi wypadkami. Jedną z przyczyn kolizji narciarskich, obok brawury czy nieuwagi, jest niewystarczające przygotowanie fizyczne. Słaba kondycja fizyczna, połączona z natężonym wysiłkiem, prowadzi do nadmiernego zmęczenia, osłabienia koncentracji, co ogranicza stopień panowania nad nartami oraz kontroli sytuacji na stoku. Stąd już tylko krok do wypadku...
Niebezpieczne kontuzje
Głównym powodem konieczności fizycznego przygotowania się do sezonu narciarskiego jest podatność niewyćwiczonego organizmu na kontuzje. Najczęściej występującymi na stoku urazami są: nadwyrężenia i naderwania mięśni (głównie czworogłowego uda), skręcenia stawu kolanowego, naderwania (zerwanie) więzadeł, nadwyrężenia nadgarstka, szyi i inne.. Kontuzja złapana ostatniego dnia urlopu to jeszcze nic takiego, ale nic gorszego niż naderwanie mięśnia już pierwszego dnia urlopu. Poza przygotowaniem fizycznym, które zminimalizuje ryzyko nieprzyjemnego wypadku, warto też zadbać o właściwe ubezpieczenie. Jest to ważne szczególnie w przypadku wyjazdów za granicę. Bez ważnego ubezpieczenia, na stoki narciarskie ruszyć się po prostu nie można!
Jak prawidłowo przygotować się do sezonu?
Odpowiednie przygotowanie fizyczne można osiągną na co najmniej dwa sposoby. Pierwszy z nich, najbardziej uniwersalny i godny polecenia, to po prostu systematyczne dbanie o kondycje i uprawianie sportów przynajmniej 3 razy w tygodniu. W przygotowaniu do wyjazdu na narty, poza kondycją, najważniejsze jest zadbanie o odpowiednie rozciągnięcie mięśni. Sam sport, czy to jest gra w piłkę nożną czy jazda na wrotkach nie wystarczy. Podobnie ma się sprawa w kwestii biegania, które, aby mogło być pełnowartościowym treningiem przednarciarskim, musi zostać uzupełnione odpowiednią dawką ćwiczeń rozciągających!
Dobrym rozwiązaniem jest trening w siłowni, który może nie dostarczą miłych doznań na świeżym powietrzu, ale za to pozwali skoncentrować się i ćwiczyć konkretne partie mięśni, najbardziej "potrzebnych" podczas skręcania, pokonywania muld i nierówności, czy skoków...
Regularne uprawianie jakiegoś sportu, bieganie czy wysiłek na siłowni, połączone z rozciąganiem zapewnią nam dobrą kondycję nie tylko od święta i pozwolą z czystym sumieniem, bezpiecznie i z pełna satysfakcją cieszyć się narciarską pasją.
źródło: mrt
Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz
Napisane przez Pawel w piątek 10 grudzień 2010 o 11:00 (2)
Skype przeniesie się w chmury.
Skype przygotowuje na przyszły rok spore zmiany w oferowanych usługach. Część z nich zapewne zostanie przeniesionych w chmurę obliczeniową.
Popularny komunikator Skype najprawdopodobniej zostanie przeniesiony w chmury. Tak można wnioskować na podstawie lektury ogłoszeń o pracę zamieszczonych na stronach Skype. Poszukiwani są programiści, którzy pomogą w rozwoju nowych, a także istniejących już usług, obejmujących między innymi połączenia głosowe, wideo, chat i inne formy obecności w Sieci. Możliwe, że komunikator zostanie zintegrowany z takimi serwisami społecznościowymi jak Facebook czy LinkedIn. Firma w ten sposób chce konkurować z Google Voice, który jakiś czas temu zyskał integrację z Google Apps.
Według serwisu TechCrunch, nowe usługi powinny pojawić się w pierwszym kwartale 2011 roku. Skype miałby być zintegrowany z licznymi serwisami, wprowadzono by także rozszerzenia dla komunikatora. Pojawiłyby się również nowe, płatne usługi, na których mogłyby zarabiać także zewnętrzne firmy. Przypomnijmy, że w czerwcu tego roku Skype udostępnił pakiet SDK dla deweloperów. Jego zadaniem było pomóc niezależnym firmom w integracji komunikatora z innymi usługami czy urządzeniami.
źródło: techcrunch
Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz
Napisane przez Pawel w piątek 10 grudzień 2010 o 07:10 (0)
Red Hat publikuje JBoss Business Rules Management System 5.1.
Red Hat wydał wersję 5.1 platformy JBoss Enterprise Business Rules Management System. JBoss Enterprise BRMS 5.1 służy do zarządzania regułami biznesowymi i ich wdrażania w procesach IT. W nowej wersji uproszczono obsługę narzędzi oraz udostępnianie reguł aplikacjom, infrastrukturom chmurowym i SOA, a także poprawiono wydajność. Pojawiły się pierwsze funkcje mechanizmu Complex Event Processing przygotowane na razie jako wersja poglądowa (Technical Preview).
"Systemy do zarządzania regułami biznesowymi... muszą szybko podejmować właściwe decyzje w sytuacjach występowania nieoczekiwanych zdarzeń. W tym celu nieodzowna jest architektura oprogramowania zapewniająca łatwe dopasowywanie reguł, np. w takich procesach jak odpytywanie ofert ubezpieczeń w czasie rzeczywistym, zapewnianie automatycznych rabatów w programach lojalnościowych dla klientów czy też dotrzymywanie klauzul bezpieczeństwa w przypadku ważnych danych, np. o historii chorób" - wyjaśnia Craig Muzilla, wiceprezes pionu Middleware w koncernie Red Hat.
JBoss BRMS 5.1 składa się z silnika reguł, narzędzi programistycznych, systemu administracyjnego oraz repozytorium, które umożliwiają sprawdzanie reguł biznesowych i ich implementację w aplikacjach, a także kontrolowanie, czy reguły biznesowe zostały wdrożone zgodnie z dokumentacją. Jest to istotne przede wszystkim dla przedsiębiorstw, które muszą stosować się do złożonych przepisów i warunków współpracy z zewnętrznymi podmiotami (potencjalną konkurencją).
źrodło: heise online
Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz
Napisane przez Pawel w piątek 10 grudzień 2010 o 05:50 (0)
Bilety w komórce.
Od tego tygodnia pasażerowie krakowskiej komunikacji miejskiej mają nową możliwość zakupu biletów na tramwaj lub autobus. Dzięki usłudze moBilet wystarczy posiadać telefon komórkowy, by już więcej nie martwić się brakiem drobnych, kolejkami do kiosku czy automatu Krakowskiej Karty Miejskiej.
Zakup biletu za pomocą telefonu komórkowego jest banalnie prosty. Wystarczy zarejestrować się na stronie i pobrać na aparat specjalna aplikację. Później należy zasilić elektroniczne konto dowolną sumą pieniędzy. Od tego momentu możemy kasować bilety przy pomocy telefonu. Jak to zrobić? Po wejściu do pojazdu trzeba wybrać w aplikacji moBilet rodzaj biletu i linię jaka nas interesuje i gotowe!
źródło: zikit
Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz
Napisane przez Pawel w czwartek 09 grudzień 2010 o 07:00 (1)
Samsung S8530 Wave II w 4 kolorach.
Na oficjalnej stronie Samsung Polska pojawił się opis i specyfikacja urządzenia, co można byłoby uznać za kolejny argument przemawiający za rychłą prezentacją słuchawki.
Jak się więc może okazać, Polska kolejny już raz będzie jednym z pierwszych państw na liście sporządzonej przez koreańskiego producenta, pod względem dostarczania najnowszych smartfonów. Samsung S8530 Wave II wyposażony został w 3.7-calowy wyświetlacz Super Clear LCD, Wi-Fi w standardzie n, 5MPx aparat, czy też procesor o taktowaniu 1GHz.
Poniżej oficjalny opis Samsunga S8530 Wave II:
"Zaawansowane funkcje multimedialne, zintegrowana aplikacja Social Hub i udoskonalona obsługa - nowy telefon Wave II oferuje błyskotliwą funkcjonalność w najnowocześniejszym wydaniu. Wave II oferowany jest z wyświetlaczem SUPER Clear LCD, mierzącym aż 3,7 cala: większym, jaśniejszym, mniej odblaskowym niż inne ekrany. Zaawansowane funkcje, takie jak wpisywanie tekstu za pomocą usługi t9 Trace, łatwiejsze przeglądanie Internetu i procesor 1 Ghz gwarantują płynną obsługę telefonu. Wave II jest także wyposażony w nagrywarkę/odtwarzacz HD oraz ma dostęp do zasobów Samsung Apps, w którym możesz wybierać spośród 1 000 aplikacji do pobrania. Dodatkowo w telefonie dostępne jest szybkie i wygodne centrum wiadomości - Wave II wyświetla książkę telefoniczną, kontakty z portali społecznościowych, komunikatorów i poczty elektronicznej zintegrowane na jednej stronie, dzięki czemu zawsze jesteś na bieżąco."
Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie producenta, gdzie też poinformowano o podstawowych funkcjach i możliwościach słuchawki.
- dotykowy wyświetlacz o przekątnej 3,7 cali, rozdzielczości 800×480 pikseli, Super Clear LCD, - procesor 1 GHz, - HSDPA, - aparat fotograficzny o matrycy 5 megapikseli z lampą błyskową LED oraz możliwością nagrywania wideo w rozdzielczości HD (720p), - 2GB wbudowanej pamięci, Bluetooth 3.0, - Wi-Fi 802.11 b/g/n, - GPS, - wejście audio 3.5mm jack, - obsługa kart microSD, - interfejs ToychWiz UI 3.0, - dostęp do Samsung Apps, - wyjście TV, - bateria 1500 mAh, - wymiary 124x60x11,8 mm, - waga 135 g.
źródło: samsung
Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz