Logowanie

Ukryj panel

Strona główna
MRT Net
Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama
MRT Net

40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950

SAP vs Oracle - apelacja od wyroku.



SAP - jedna z największych firm informatycznych na świecie - oświadczyła, że jest rozczarowana werdyktem amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości, który zasądził od niej na rzecz Oracle 1,3 miliarda dolarów odszkodowania w procesie o kradzież własności intelektualnej. SAP zapowiedział, że prawdopodobnie odwoła się od tego wyroku i będzie domagał się zmniejszenia ustalonej kwoty odszkodowania.

Werdykt kalifornijskiego sądu jest wynikiem głośnego procesu SAP kontra Oracle w sprawie o naruszenie praw autorskich. Zdaniem Oracle'a należąca do SAP spółka zależna TomorrowNow nielegalnie pobrała z jego firmowych serwerów miliony plików. Następnie uzyskane niezgodnie z prawem oprogramowanie było odsprzedawane. W konsekwencji SAP został oskarżony o kradzież własności intelektualnej i szpiegostwo przemysłowe. Kierownictwo niemieckiej firmy przyznało się do winy i wyceniło straty Oracle'a na 40 milionów dolarów - ten jednak uznał kwotę za niewystarczającą i domagał się przed sądem odszkodowania w wysokości 1,65 miliarda dolarów. Ostatecznie amerykański wymiar sprawiedliwości uznał winę SAP i w swoim werdykcie orzekł na rzecz Oracle'a odszkodowanie w wysokości 1,3 miliarda dolarów.

Warto zauważyć, że kwota 1,3 miliarda dolarów to prawdopodobnie najwyższe w historii odszkodowanie za naruszenie praw autorskich. Nic więc dziwnego, że SAP nie może pogodzić się z tym wyrokiem. Firma zapowiedziała, że użyje wszelkich dostępnych środków by zmienić niekorzystny dla siebie werdykt sądu. Trzeba przy tym zaznaczyć, że SAP nie uchyla się od odpowiedzialności za działalność swojej spółki-córki. Kierownictwo korporacji chce naprawić błędy swojej firmy, jednak uważa, że zasądzona kwota jest zdecydowanie zbyt wysoka. SAP chce zmniejszyć odszkodowanie co najmniej dziesięciokrotnie.

źródło: idg


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




USA wysyłają w kosmos największego satelitę świata.



Z położonego na Florydzie kosmodromu na przylądku Canaveral siły powietrzne Stanów Zjednoczonych wystrzeliły rakietę Delta IV Heavy, której ładunek stanowił nowy satelita przeznaczony dla Narodowego Biura Rozpoznania (National Reconnaissance Office, NRO).

Według doniesień amerykańskich mediów orbiter NROL-32 to największy satelita, jakiego kiedykolwiek wysłano w przestrzeń kosmiczną.

Opublikowano stosunkowo niewiele informacji na temat nowych satelitów NRO - dwa inne wyniesiono na przewidziane dla nich orbity okołoziemskie w styczniu 2009 roku oraz we wrześniu 2010 roku. Podobno mają zastąpić wysłużone amerykańskie satelity szpiegowskie, których część jest w użyciu od dziesięcioleci. Delta IV Heavy to obecnie najmocniejsza rakieta Stanów Zjednoczonych. Istnienie założonego na początku lat 60. XX wieku Narodowego Biura Rozpoznania ujawniono dopiero w 1992 roku, a jego działalność wywiadowcza na rzecz USA z wykorzystaniem satelitów nadal jest objęta klauzulą tajności.

źródło: dailytelegraph


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




Specyfikacja PCI Express 3.0.



Konsorcjum przemysłowe PCI Special Interest Group (PCI-SIG) opublikowało specyfikację interfejsu komunikacyjnego PCI Express 3.0.

W porównaniu z PCI-E 2.0 zwiększa się dwukrotnie prędkość transferu danych netto na linię i kierunek - do 1 GB/s. Tym samym maksymalny transfer danych powszechnego w przypadku kart graficznych połączenia PCI-E x16 wzrasta dzięki PCI Express 3.0 do 32 GB/s.

Zamiast używanego dotychczas kodowania 8b10b, w przypadku którego na 8 bitów danych użytkowych przekazywano dwa kolejne do wyrównywania poziomu sygnału, w PCI-E 3.0 stosowany jest kod połączeniowy 128b130b. Efektywniejszy sposób przesyłu pozwala zredukować narzuty z 20 do 1,6 procent oraz zwiększyć częstotliwość taktowania z 5,0 do 8,0 GHz.

Poza tym specyfikacja PCI Express 3.0 zawiera usprawnienia obsługi protokołu takie jak operacje atomowe, dynamiczna zmiana poboru mocy i swobodna kolejność transakcji. Nowy interfejs jest kompatybilny wstecznie z PCI-E 1.x i 2.x.

Zanim pojawią się pierwsze chipsety i karty rozszerzeń z PCI Express 3.0, minie jeszcze rok - poinformował Ramin Neshati, członek zarządu PCI-SIG. Tymczasem kilka firm pracuje już nad dyskami półprzewodnikowymi (Solid State Disk) ze złączem PCI-E 3.0. Z właściwym dokumentem specyfikacji można się zapoznać tylko za opłatą, aczkolwiek najważniejsze jej aspekty znajdziemy w sekcji FAQ.

źródło: pci-sig


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




Telewizja cyfrowa w Polsce dopiero w 2015 roku?



Z raportu KPMG wynika, że w 2012 roku - w terminie rekomendowanym przez KE - całkowitego telewizyjnego nadawania analogowego zaprzestanie 24 z 27 państw Unii Europejskiej. Polska niestety nie...

Okres przełączania (ang. simulcast period), podczas którego jest równolegle prowadzona naziemna transmisja analogowa i cyfrowa, został już zakończony w 13 państwach europejskich, w tym w 10 z UE. Tymczasem w Polsce zaplanowane na 2013 rok wyłączenie nadawania naziemnej telewizji analogowej (ang. analogue switch-off), może zostać opóźnione nawet do roku 2015, a więc do czasu, kiedy wygasa międzynarodowa ochrona emisji analogowych.

Jednym z głównych czynników opóźniających proces cyfryzacji w Polsce jest impas legislacyjny. Brak rozstrzygnięć w jaki sposób wybrane podmioty mają rozwijać i wdrażać telewizję cyfrową w Polsce, pociąga za sobą zastój i brak oczekiwanych odpowiednich działań zarówno ze strony nadawców telewizyjnych, jak i dostawców infrastruktury.

Podczas wyłączania analogowej transmisji telewizyjnej, wyzwaniem bywa proces równoległego realizowania emisji analogowej i cyfrowej, mający na celu eliminację bądź ograniczenie marginesu popełnienia ewentualnych błędów.

Na długość tego okresu w Polsce wpływa również przyjęty model wdrażania, w którym wyłączenie emisji analogowej będzie realizowane etapowo w poszczególnych obszarach geograficznych. Na przykład w Wielkiej Brytanii okres równoczesnej emisji analogowej i cyfrowej był znacznie dłuższy: uruchomienie nadawania komercyjnego pierwszych multipleksów nastąpiło tam w 1999 roku, a całkowite wyłączenie emisji analogowych planowane jest w 2012 roku.

Co ciekawe, opóźnienie w procesie cyfryzacji ma także pozytywny skutek. Obecnie polscy konsumenci mają do wyboru korzystniejszy pod względem liczby kanałów standard kodowania MPEG-4. Rekomendowany przez International Telecommunication Union (ITU) MPEG-4 zastąpił wcześniejszy standard MPEG-2, wdrażany w Europie Zachodniej. MPEG-4 jest standardową metodą kompresji dla telewizji wysokiej rozdzielczości (HD), ponadto ułatwia transmisję obrazu 3D.

źródło: chip


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




Apple iOS 4.2.



Koncern Apple ogłosił, że można już pobrać z iTunes system iOS 4.2 dla iPhone'a, iPoda touch i iPada.

Główne nowości najświeższej edycji apple'owskiego systemu operacyjnego dla urządzeń przenośnych to AirPrint i AirPlay, a także wielozadaniowość, obsługa folderów, zunifikowana skrzynka odbiorcza i Game Center.

AirPrint umożliwia przesyłanie określonych treści takich jak teksty czy obrazy z urządzenia wyposażonego w iOS do drukarki za pośrednictwem sieci WLAN. Drukarki HP ePrint obsługują już ten mechanizm fabrycznie, inne zaś mogą być udostępniane przez komputer biurkowy w sieci lokalnej. Z kolei AirPlay to bezprzewodowe przekazywanie muzyki, filmów i zdjęć do odpowiedniego odbiornika we własnej sieci WLAN.

Według Steve'a Jobsa iOS 4.2 zmienia iPada w zupełnie nowy produkt. Użytkownicy mogą grupować aplikacje w folderach, uruchamiać wybrane procesy i szybko przełączać się między nimi. Producent deklaruje, że nie wpłynie to negatywnie na długość pracy na baterii.

Aktualizację do iOS-a 4.2 można już dziś pobrać w wariancie dla iPada, iPhone'a oraz iPoda touch, synchronizując urządzenie z usługą iTunes 10.1. iOS 4.2 jest kompatybilny z iPadem, iPhone'em 3G, iPhone'em 3GS, iPhone'em 4, iPodem touch drugiej i trzeciej generacji, a także z nowym iPodem touch. Niektóre ze wspomnianych wcześniej udogodnień nie występują we wszystkich produktach. Dla przykładu obsługa wielozadaniowości działa wyłącznie na iPhonie 3GS i 4 oraz iPodzie touch trzeciej generacji (warianty z pamięcią 32 GB lub 64 GB) lub nowszych modelach.

źródło: apple


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




Energooszczędny serwer z procesorami ARM.



Firma ZT Systems poinformowała o rozpoczęciu sprzedaży serwera R1801e.

Maszyna w formacie 1U może wykorzystywać do 16 rdzeni procesora ARM Cortex-A9. Serwer może też korzystać z ośmiu dysków SSD i dwóch zintegrowanych switchy Gigabit Ethernet. Zapotrzebowanie na energię w pełni wyposażonego serwera ma wynosić poniżej 80 watów.



R1801e korzysta z modułów SOM (System-on-Module), z których każdy składa się z procesora SPEAr 1310 firmy STMicroelectronics z dwoma rdzeniami Cortex-A9, 1 gigabajta pamięci operacyjnej DDR3 ECC, 1 gigabajta pamięci flash, 80-gigabajtowego SSD, Ethernet PHY oraz UART. W maszynie można zastosować do ośmiu takich modułów, a zarządzanie każdym z nich odbywa się za pomocą IPMI.

źródło: ztsystems


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




Intel: mamy technologię pozwalającą budować procesory z 1000 rdzeni.



Naukowcy Intela poinformowali w ubiegłym tygodniu na konferencji "Supercomputer 2010", że są w stanie budować procesory zawierające nawet 1000 rdzeni obliczeniowych.

Stosowana jest przy tym specjalna architektura, opracowana wcześniej przy projektowaniu 48-rdzeniowej jednostki obliczeniowej Single Chip Cloud Computer (SCC).



W standardowych wielordzeniowych procesorach stosuje się specjalne protokoły, dzięki którym każdy rdzeń postrzega pamięć systemową w podobny sposób. To technologia "cache coherency". Jednak w przypadku procesorów zawierających kilkaset rdzeni, nie zdaje ona egzaminu. Dlatego Intel zamiast "cache coherency" zastosował inny system, w którym każdy z rdzeni może wymieniać informacje bezpośrednio z innymi rdzeniami wchodzącymi w skład procesora.

Po użyciu tej metody okazało się, że zdaje ona egzamin nawet wtedy, gdy procesor ma 1000 rdzeni. Dopiero po przekroczeniu tej liczby układ zapewniający rdzeniom możliwość komunikowania się, zaczyna pracować wolniej. Intel opracował eksperymentalny 48-rdzeniowy układ SCC (por. rysunek) w ramach inicjatywy TeraScale Research Program. Wyprodukowany przy użyciu technologii 45 nm, ma postać matrycy składającej się z 24 elementów (6x4), każdy z dwoma rdzeniami i przypisanym do niego buforem na dane "message-passing buffer" o pojemności 16 KB (pamięć RAM). Cała jednostka SCC ma 1,3 mld tranzystorów i pobiera maks. 125 W mocy (25 W w stanie bezczynności).

Istotnymi elementami architektury zastosowanej przy projektowaniu układu SCC są miniaturowe routery i specjalne interfejsy API (Application Programming Interface) typu RCCE (Small Library for Many-Core Communication), o roboczej nazwie "Rocky". To właśnie dzięki tym dwóm elementom każdy rdzeń może komunikować się bezpośrednio z pozostałymi rdzeniami procesora.

źródło: intel


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




Centrum cloud computingu w krakowie - zostało otwarte.



Rozpoczęło działalność, powołane przy Laboratorium Oprogramowania IBM, IBM Cloud Competence Center. Ma ono pomóc lokalnym przedsiębiorcom wprowadzać i rozwijać nowe środowiska przetwarzania w chmurze.



Działające od 2009 roku Krakowskie Centrum Innowacji w Biznesie poszerzy zakres swoich kompetencji przetwarzania w chmurze i stanie się głównym ośrodkiem Cloud Competence Center IBM w regionie, gromadzącym pełną wiedzę IBM w tym zakresie.

W centrum cloud computingu mają się odbywać szkolenia, warsztaty i briefingi, będą świadczone usługi konsultingowe. Krakowskie centrum zapewnia też dostęp do wersji testowych technologii IBM. Dodatkowo klienci uzyskają możliwość udziału w e-briefingach, które składają się z konferencji telefonicznej, transmisji webcast lub wideo-konferencji umożliwiających przesłanie prezentacji na witrynę klienta jak również kontakt między klientem, a dostawcą usługi.

"Dzięki dedykowanym briefingom i warsztatom klienci dowiedzą się jak zastosować wiodące technologie do przetwarzania w chmurze IBM w swoim środowisku oraz uzyskać najlepsze rozwiązania w celu optymalizacji swoich systemów" - mówi Eric van der Schilden, Dyrektor Laboratorium Oprogramowania IBM w Krakowie.

źródło: computerworld


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




Zobacz budynek Muzeum Sztuki Współczesnej.



Do 5 grudnia mieszkańcy Krakowa mogą bezpłatnie oglądać oddany (16 listopada) do użytku budynek Muzeum Sztuki Współczesnej przy ul. Lipowej 4. Przestrzenie muzeum są dostępne dla zwiedzających w godz. 12-18.

Zobacz zdjęcia.

W MOCAK-u (Museum of Contemporary Art in Kraków) obejrzeć można wystawę Claudia Nardiego Architecture for Sensitive Lives, filmy: Zabłocie zastane oraz Partytura i ogród, a także prezentacje dotyczące wybranych projektów programowych nowego muzeum (o filmie Wilhelm Brasse - Fotograf 3444, o wystawie Historia w sztuce, o archiwum twórczości Mikołaja Smoczyńskiego oraz o Bibliotece Mieczysława Porębskiego).

Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie przy ul. Lipowej 4 powstało na terenie dawnej Fabryki Emalia Oskara Schindlera, w poprzemysłowej dzielnicy Zabłocie, która w ostatnich latach przechodzi gwałtowną rewitalizację. Autorem projektu architektonicznego jest Claudio Nardi, włoski architekt i projektant wnętrz, który porusza się w ramach nurtu architektury neomodernistycznej. Otwarcie Muzeum Sztuki Współczesnej planowane jest na wiosnę 2011 roku.

Realizację pomysłu utworzenia Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie rozpoczęto pod koniec 2004 roku kiedy Gmina Miejska Kraków przejęła i wykupiła budynki i grunty na terenie dawnej Fabryki Emalia Oskara Schindlera przy ul. Lipowej 4.

Wprowadzenie sztuki współczesnej w przestrzeń industrialną jest praktyką stosowaną obecnie na całym świecie. Rewitalizacja obiektów poprzemysłowych na cele kulturalne, w szczególności na muzea nowoczesności, to jeden z czołowych priorytetów europejskiej polityki kulturalnej. Kierując się tymi przesłankami, Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski złożył w maju 2005 roku wniosek o dofinansowanie projektu utworzenia Muzeum Sztuki Współczesnej ze środków Ministerstwa Kultury. Minister Waldemar Dąbrowski przyznał na jego realizację dotację w wysokości 4 mln złotych. Pod koniec sierpnia 2005 roku prezydent i minister podpisali porozumienie dotyczące dofinansowania Muzeum Sztuki Współczesnej.

W 2007 roku jedenastoosobowe jury pod przewodnictwem prof. Konrada Kucza-Kuczyńskiego rozstrzygnęło konkurs na projekt budynku muzealnego, wybierając prace Claudia Nardiego i Leonarda Marii Proliego. Projekt przygotowany przez studio Claudio Nardi Architette zakładał wzniesienie na terenie dawnej Fabryki Schindlera jednego nowego budynku oraz zaadaptowanie sześciu istniejących. Całkowita powierzchnia użytkowa muzeum wyniesie około 10 tys. m2.

Prace budowlane rozpoczęły się w połowie roku 2009. Budowa, której koszt to ponad 70 mln złotych, jest w 50 procentach finansowana ze środków unijnych (w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013). Inwestorem jest Gmina Miejska Kraków a wykonawca firma Warbud S.A.

MOCAK będzie gromadzić, archiwizować i udostępniać międzynarodową kolekcję sztuki, prezentując rozwój sztuki ostatnich 20 lat i odnosząc najnowsze zjawiska artystyczne do tradycji sztuki powojennej. Program instytucji obejmuje również, projekty badawcze i wydawnicze oraz działania edukacyjne, które będą realizowane z ambicją kształtowania nowej publiczności.

Otwarcie Muzeum Sztuki Współczesnej planowane jest na wiosnę 2011 roku. Okres pomiędzy oddanie budynku a wiosną 2011 roku zostanie wykorzystany na prace środowiskowe, urządzanie pracowni artystycznych, biblioteki, sal audiowizualnych i pracowni konserwatorskich, w tym unikatowej w Polsce pracowni konserwatorskiej sztuki współczesnej.

Pierwsze ekspozycje stricte artystyczne, które zostaną otwarte wiosną 2011 roku to:

- Historia w sztuce - międzynarodowa wystawa 44 artystów podejmujących alternatywną i krytyczną wizję historii,

- wystawa kolekcji muzeum: prezentacja pierwszych prac, będących w stałej kolekcji MOCAK-u,

- wystawa młodych, polskich artystów, zorganizowana we współpracy z Fundacją Vordemberge-Gildewart.

Jesienią 2011 roku w MOCAK-u będzie można zobaczyć:

- wystawę Podróż na Wschód na temat kształtowania tożsamości poprzez sztukę w krajach byłego Z.S.R.R - kuratorem wystawy jest Monika Szewczyk,

- wystawę z kolekcji ESSL Foundation - kuratorem wystawy jest Stanisław Ruksza.

MOCAK zamierza również inicjować i wspierać działania prowadzące do utworzenia nowej grupy odbiorców. Działania edukacyjne Muzeum będą upowszechniały ideę społeczeństwa otwartego na sztukę, inicjowały debatę dotyczącą pozycji społecznej artystów, a także zachęcały do kolekcjonowania dzieł młodych twórców.

Dodatkowe informacje o muzeum są dostępne na stronie.

źródło: magicznykrakow


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




Przedstawiono specyfikacje Javy 7 i 8.



Mark Reinhold, naczelny specjalista techniczny Oracle'a ds. Javy, ogłosił, że cztery wnioski Java Specification Request (JSR) decydujące dla dwóch kolejnych wersji Javy zostały właśnie zaakceptowane do rozpatrzenia w procesie JCP (Java Community Process).

Mają one być podstawą dla przedstawionego niedawno minimalistycznego planu rozwoju technologii Java. Według tego planu JDK 7 ma się ukazać w połowie 2011 roku bez funkcji Lambda, wprowadzającego modularność projektu Jigsaw oraz elementów projektu Coin. W zamian za to już pod koniec 2012 roku planowane jest wydanie JDK 8 - będzie on zawierał komponenty, z których zrezygnowano w Javie 7 (a może nawet coś więcej). Według pierwotnego planu (tzw. A) Java 7 zawierałaby od razu wszystkie przewidywane nowości, ale należałoby się jej spodziewać najwcześniej w połowie 2012 roku.

Przedstawione właśnie propozycje specyfikacji to wnioski JSR oznaczone numerami od 334 do 337. W JSR 334 - Small Enhancements for the Java Programming Language - znajduje się wiele technologii stworzonych wcześniej w ramach projektu Coin. Ze zbioru pomniejszych funkcji językowych we wniosku uwzględniono między innymi rozszerzenie deklaracji switch o łańcuchy string, zmiany w definiowaniu typów (dedukowanie), które mają oszczędzić żmudnego powtarzania uogólnionych parametrów, a także specjalny blok try, który odpowiada za prawidłowe udostępnianie zasobów.

Wniosek JSR 335 - Lambda Expressions for the Java Programming Language - jest poświęcony wprowadzeniu domknięć (closures) do języka. Idea ta wywodzi się z programowania funkcjonalnego. Od jakiegoś czasu funkcja ta jest obsługiwana także przez niefunkcjonalne języki takie jak C#, JavaScript, Perl, PHP, Python, Ruby i Smalltalk. Domknięcia przy wywołaniu reprodukują kontekst definicji, nawet jeśli kontekst poza funkcją już nie istnieje. Implementacja specyfikacji już się odbywa w ramach OpenJDK w projekcie Lambda.

JSR 336 - Java SE 7 Release Contents - stanowi zbiorczą specyfikację, w której skład wchodzą kolejne JSR i technologie Java. Wśród nich znajdują się np. nowe Concurrency API wraz z frameworkiem Fork/Join, nowe API File System (JSR 203), obsługa Unicode 6.0 i JDBC 4.1 oraz zmiana stylu graficznego interfejsu użytkownika (look and feel). W ramach JSR 336 uwzględnione ma być usprawnienie działania dynamicznie typowanych języków (JSR 292).

W JSR 337 - Java SE 8 Release Contents – znalazł się system modułów, który ma uwolnić programistów Javy od konieczności pamiętania pełnych ścieżek klas, oraz rozszerzony framework do Collections, który pozwoli im na bardziej wydajne i równoległe przeprowadzanie procesów.

Teraz, kiedy wnioski zostały przedłożone członkom JCP, komitet wykonawczy JCP będzie decydował o ich zatwierdzeniu lub odrzuceniu. Apache Software Foundation z góry zapowiedziała, że będzie głosować przeciwko propozycjom Oracle'a, jeśli koncern nie zmieni własnej strategii licencjonowania niezbędnych do uzyskania certyfikacji Java pakietów Test Compatability Kits (TCKs).

źródło: oracle


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter




 Strona : < 1 2 3 ... 429 [430] 431 ... 459 460 461 >


Zegar
Aktualny czas w Kraków:

Pogoda

Aktualności
 · Play wzmacnia zasięg na Warmii i Mazurach
Napisane przez Piotr
( 12.05.2025 06:17 )

 · Promocje na majówkę: tańsze smartfony, raty 0 zł i spore zniżki
Napisane przez Piotr
( 09.05.2025 04:15 )

 · PKP Intercity zintegrowało bilety z warszawską komunikacją miejską
Napisane przez Piotr
( 08.05.2025 06:14 )

 · Warka z nowym pozycjonowaniem, identyfikacją i kampanią - "zrzucamy zbroję"
Napisane przez Piotr
( 07.05.2025 08:09 )

 · "Minghun" - poruszający film z Marcinem Dorocińskim od 2 maja na VOD
Napisane przez Piotr
( 06.05.2025 07:07 )

 · Netflix z mocnymi wynikami. Wall Street może odetchnąć z ulgą?
Napisane przez Piotr
( 05.05.2025 06:03 )


Ankiety
Czy w najbliższym czasie zamierzasz zainstalować Windows 11?
Czy Windows 11 okaże się tak samo dobry jak Windows 10?
 Tak
 Nie
 Zostaje przy obecnym systemie

 
Inne sondy

Subskrybuj RSS
[RSS]

Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia, wykorzystaj możliwość kanałów informacyjnych RSS.
Jak subskrybować kanał RSS?


Galeria
Samsung Galaxy Ring

Artykuły
1 . Czym różni się NPU od GPU - wyjaśniamy kluczowe różnice.
(14.08.2024)
2 . Wielka dziura w odporności
(15.07.2024)
3 . Na uczelniach AI będzie śledziło plagiaty AI
(19.02.2024)
4 . Eksperci: kary za nieprzestrzeganie unijnych przepisów dot. AI mogą być wyższe niż za łamanie RODO.
(26.12.2023)
5 . SpaceX wyniesie na orbitę satelitę SatRev z perowskitami Saule Technologies
(07.11.2023)
6 . Aplikacja do słuchania obrazów z kosmosu.
(23.10.2023)
7 . Eksperci: warto uczyć się korzystania z narzędzi wykorzysujących sztuczną inteligencję
(18.09.2023)
8 . Czym jest transformacja cyfrowa? Niezbędne zakłócenie.
(15.08.2023)
9 . Prywatna misja na ISS wystartowała m.in. z polskim sprzętem do badania mózgu.
(23.05.2023)
10 . Polka na liście 100 Technologists to Watch
(07.04.2023)

Popularne pliki
1 . PITy 2020
(10.01.2021)
2 . PITy 2019
(12.02.2020)
3 . PITy 2018
(18.02.2019)
4 . PITy 2017
(15.02.2018)
5 . TeamViewer 13.0
(15.02.2018)
6 . Google Chrome 64
(15.02.2018)
7 . Mozilla Firefox 58.0.2
(15.02.2018)
8 . TeamViewer 12.0
(27.04.2017)
9 . PITy 2016
(07.02.2017)
10 . PITy 2015
(26.03.2016)


^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2025.