Logowanie

Ukryj panel

Strona główna
MRT Net
Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama
MRT Net

40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950  Polka na liście 100 Technologists to Watch
Artykul
Kategoria : Ciekawostki
Dodany : 07.04.2023 12:43
Komentarze : 0Polska programistka Małgorzata Rita Łyczywek znalazła się na liście 100 najważniejszych kobiet ze świata technologii, opublikowanej przez międzynarodową organizację Women Who Code.

Małgorzata Rita Łyczywek na co dzień pracuje jako software engineer w Wizards of the Coast, od lat prowadzi bloga flynerd.pl - pisze o technologiach, uczy programowania w CODE:ME. Działa również charytatywnie - m.in. angażując się w pomoc ukraińskim uchodźczyniom w relokacji do Polski.

"Przygodę z programowaniem zaczęłam na studiach, przypadkiem. Nic nie wróżyło nam dobrych relacji. Ja nie chciałam kodzić, a kod nie chciał działać. Dzisiaj nie potrafię wyobrazić sobie siebie jako kogoś innego niż programistkę" - pisze o sobie programistka na flynerd.pl.

Studiowała bioinformatykę - "stąd darzę wielką miłością język programowania Python". "Zawodowo od 2014 tworzyłam strony www najpierw jako webdeveloper, później front-end developer. Obecnie pracuję jako software engineer po backendowej stronie mocy" - przedstawia się Małgorzata Rita Łyczywek.

W jednym z wywiadów mówiła o stereotypowym podejściu do zawodu programisty, który - według wielu osób - "nie jest dla kobiet". "Sprawa mitów jest o tyle ciekawa, co skomplikowana i krzywdząca. Moja babcia powiedziała mi kiedyś, że informatyk to nie zawód dla kobiety. Myślę, że jest sporo dziewczyn, które wciąż słyszą takie opinie, dlatego musi być ktoś kto powie – 'nie ma zawodu nie dla Ciebie'" - uznała w rozmowie opublikowanej w portalu "Marketing i Biznes".

Women Who Code to międzynarodowa organizacja non-profit, która powstała w 2011 roku. Jej celem jest m.in. inspirowanie i wspieranie kobiet w rozwoju kariery w branży technologicznej. Organizacja oferuje profesjonalne szkolenia, spotkania i stypendia, a także networking i mentoring. Zapewnia również specjalistkom kodowania pośrednictwo pracy.źródło: krakow
  ^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2023.