Logowanie

Ukryj panel

Strona główna
MRT Net
Reklama
Logowanie
Nick :
Hasło :
 Zapisz
Rejestracja
Zgubiłeś hasło ?

Kamerki internetowe.

Panel sterowania
MRT Net
Aktualności
Artykuły
Archiwum
Czas na narty !
Czas na rower !
Zwiedzaj Kraków
Plikownia
Linki
Kalendarz
Galeria
Radio Online
Gry Online
Twój YouTube!
Ankiety
Newsletter
RSS
Księga gości
Wyszukiwarka
Kontakt

Reklama
MRT Net

40% zniżki karnet w PKL.

Partnerzy

Wyszukiwarka
Zaawansowane szukanie

Chmura Tag'ów
Microsoft Programy Samsung Wave Android Bada Aktualności Linki Nowości Informacje Fotografia T-Mobile Technologie Adobe Specyfikacje Galaxy Premiera Zapowiedzi Intel Nvidia Kraków Architektura Biotechnologia Chip System Nawigacja Galileo Gps Windows Linux Galeria Software Hardware Top 500 Superkomputery Serwer Wirtualizacja Flash Pamięci Internet Plikownia YouTube Gry Radio Amd Panasonic Nokia Nikon Sony OS Cloud Computing Red Hat Enterprise Toshiba LTE 4G Lockheed Martin Motorola IBM Internet Explorer 11 Grafen Wirtualna Mapa Krakowa Lamusownia Kraków DVB-T2 TeamViewer 13.0 Fifa 2018 Trasy rowerowe Pro Evolution Soccer 2018 Mozilla Firefox Pity 2017 Rakiety NSM Windows 8 Sony Xperia Tablet S LEXNET Samsung Galaxy S9 Dworzec Główny Kraków PKP Windows Phone Windows 10 Microsoft Lumia 950

Włoski organ ochrony danych zablokował ChatGPT.Władze Włoch tymczasowo zablokowały popularny czat ChatGPT, oparty na sztucznej inteligencji. Włoski organ ochrony danych ogłosił w piątek 31 marca 2023 roku, że amerykańska firma OpenAI wspierana przez Microsoft otrzymała zakaz przetwarzania danych użytkowników z Włoch ze skutkiem natychmiastowym. Zostały wszczęte odpowiednie dochodzenia. Zakaz pokazuje, jak ważne jest przestrzeganie przepisów przez firmy działające w Europie. ChatGPT jest już zablokowany w wielu krajach, w tym w Chinach, Iranie, Korei Północnej i Rosji.

Włoski organ ochrony danych wstrzymał działanie ChatGPT. Czy inne kraje zrobią to samo?

Organ ochrony danych w Rzymie zarzuca amerykańskiemu start-upowi, że nie mówi swoim użytkownikom, jakie informacje przechowuje oraz że nie ma podstaw prawnych do gromadzenia i przechowywania danych. Ponadto nie ma odpowiednich filtrów, ani blokad dla dzieci poniżej 13 roku życia, które zgodnie z regulaminem nie mogą korzystać z oprogramowania ChatGPT.

Włoski organ ochrony danych powiedział, że OpenAI ma 20 dni na określenie, w jaki sposób rozwiąże obawy organu nadzorującego, pod karą grzywny w wysokości 20 mln euro lub do 4% rocznych przychodów.
Co to jest ChatGPT?

ChatGPT to bot czatu oparty na sztucznej inteligencji , który wykorzystuje model języka naturalnego o nazwie GPT (Generative Pre-trained Transformer), aby odpowiadać na pytania użytkowników w sposób konwersacyjny. Model GPT jest szkolony na ogromnych ilościach danych tekstowych, umożliwiając botowi zrozumienie kontekstu i generowanie odpowiedzi, które wydają się być napisane przez człowieka.

ChatGPT może być używany do różnych celów, takich jak wirtualna pomoc, doradztwo, rozrywka i wiele innych. Niestety w wielu przypadkach ChatGPT wypisuje lub podaje „głupoty" z których czasami można się mocno uśmiać, ale jeśli ktoś umie z głową korzystać to może ułatwiać pracę i życie, bo przyspiesza pewne procesy.


Oto kilka sposobów, w jakie firmy mogą korzystać z narzędzi takich jak ChatGPT:

kompilacja badań
tzw. „burza mózgów"
pisanie kodu
automatyzacja części procesu sprzedaży
usługi posprzedażowe, gdy klienci kupują produkty
personalizacja instrukcji
usprawnianie procesów za pomocą automatyzacji
tłumaczenie tekstu z jednego języka na inny
usprawnienie procesu onboardingu klienta

Miliony ludzi - także w Polsce - korzystały z ChatGPT od czasu jego uruchomienia w listopadzie 2022 r.

ChatGPT może odpowiadać na pytania, używając naturalnego, ludzkiego języka, a także może naśladować inne style pisania, korzystając z Internetu, tak jak w 2021 r., jako swojej bazy danych. Microsoft wydał na to wszystko miliardy dolarów, by wesprzeć czat oparty o AI (sztuczną inteligencję) i został dodany do Bing w zeszłym miesiącu. Microsoft osadza wersję tej technologii w swoich aplikacjach Office, w tym Word, Excel, PowerPoint i Outlook.

W połowie marca pojawił się GPT-4

OpenAI wydało GPT-4, najnowszą wersję swojego niezwykle popularnego chatbota ChatGPT ze sztuczną inteligencją. OpenAI ostrzegł od razu, że ​​GPT-4 wciąż nie jest w pełni niezawodny i może wymyślać co chce w ramach zjawiska „halucynacji", w którym sztuczna inteligencja wymyśla fakty lub popełnia świadome błędy. GPT-4 nadal może być skłonny do rozpowszechniania dezinformacji.

GPT-4 może reagować na obrazy. Dla przykładu potrafi wygenerować przepisy ze zdjęć składników, a także podrabiać podpisy i opisy. I tu istotna sprawa, bo GPT-4 może przetworzyć do 25 tys. słów, około 8 razy więcej niż ChatGPT.

OpenAI twierdzi, że przez pół roku skupiano się na funkcjach bezpieczeństwa dla GPT-4, szkoląc system AI na podstawie opinii ludzi. GPT-4 będzie początkowo dostępny dla abonentów ChatGPT Plus, którzy płacą 20 dol. miesięcznie za dostęp premium do usługi. Już zasila platformę wyszukiwarki Bing firmy Microsoft, która zainwestowała 10 mld dol. w OpenAI.

GPT-4, podobnie jak ChatGPT, jest rodzajem generatywnej sztucznej inteligencji. Generatywna sztuczna inteligencja wykorzystuje algorytmy i przewidywanie tekstu do tworzenia nowych treści w oparciu o podpowiedzi.
Obawy o stosowanie ChatGPT innych usług związanych ze sztuczną inteligencją

Pojawiło się wiele obaw co do potencjalnych zagrożeń związanych ze sztuczną inteligencją (AI), w tym zagrożenia dla miejsc pracy oraz rozpowszechniania dezinformacji i uprzedzeń. Mowa jest o tym, bo akurat w tym samym czasie ujawniono jak Rosjanie dezinformują cały świat przy pomocy podobnych rozwiązań, by manipulować światem na takie tematy jak m.in. anty-Covid, anty-Ukraina, anty-5G itd.

Ostatnio wiele osób z branży technologicznej, w tym Elon Musk, wezwały do ​​zawieszenia tego typu systemów AI w obawie, że wyścig o ich rozwój wymknie się spod kontroli. Podobna usługa Google nie dość, ze ma ograniczenia dla osób nie mających 18 lat to jeszcze zamierza się poddać jakimś regulacjom, bo też spodziewano się oskarżeń o operowanie danymi swoich użytkownikom.

UE pracuje nad pierwszymi na świecie przepisami dotyczącymi sztucznej inteligencji, to istnieją obawy, że miną lata, zanim ustawa o sztucznej inteligencji zacznie obowiązywać, narażając konsumentów na ryzyko szkód spowodowanych przez technologię, która nie jest wystarczająco uregulowana. To obawa, że już na samym początku AI zacznie żyć własnym życiem i będzie robić coś co nie będzie kontrolowane.

Fachowcy od cyberbezpieczeństwa uważają, że ChatGPT może być podatny na ataki hakerów, ponieważ jest podłączony do Internetu i może potencjalnie zostać wykorzystany do rozprzestrzeniania złośliwych treści lub wirusów. Hakerzy mogą również manipulować ludźmi, aby ujawnili dane osobowe za pomocą chatbota, a następnie wykorzystali te informacje do oszukańczych celów lub ataków phishing.

Wreszcie zaczynają pojawiać się obawy dotyczące powszechnego stosowania ChatGPT przez firmy.

W szczególności istnieje obawa, że ​​przyjęcie tego narzędzia może doprowadzić do redukcji zatrudnienia. Rzeczywiście, zgodnie z ankietami przeprowadzonymi w Wielkiej Brytanii, Belgii, Niemczech, Hiszpanii, Holandii i Francji, ChatGPT może doprowadzić do redukcji zatrudnienia w 26% europejskich firm technologicznych, a najbardziej zagrożeni mogą być pracownicy marketingu i public relations.
We Włoszech szybko znaleziono prosty sposób jak obejść blokadę ChatGPT.

Czy możliwe jest dalsze korzystanie z chatbota pomimo blokady we Włoszech? To jedno z najczęściej wpisywanych zdań w Google. A co z subskrybentami ChatGPT Plus, co z wydanymi pieniędzmi?

Najłatwiejszym sposobem na obejście blokady jest użycie dowolnej sieci VPN. Bez VPN ChatGPT zwraca komunikat poświadczający brak możliwości korzystania z usługi, podczas gdy na Bing Chat zamiast dobrze znanego okna czatu wyświetlane są tylko powiązane wyniki wyszukiwania. Po zainstalowaniu i skonfigurowaniu VPN pierwszą rzeczą do zrobienia jest ustawienie dowolnego kraju dla lokalizacji, z wyjątkiem oczywiście Włoch. Ten krok jest niezbędny, aby oszukać lokalizację i zasymulować obecność poza granicami Włoch.źródło: openai


Jeśli chcesz otrzymywać wyczerpujące informacje z serwisu MRT Net, zaprenumeruj nasz Newsletter

Autor Komentarz
Brak komentarzy w bazie
Zegar
Aktualny czas w Kraków:

Pogoda

Kurs Walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl

Aktualności
 · OpenAI otwiera swoje pierwsze przedstawicielstwo w UE.
Napisane przez Piotr
( 02.10.2023 06:22 )

 · Apple zaktualizuje oprogramowanie iPhone’a 12 we Francji, aby rozwiązać spór dotyczący promieniowani
Napisane przez Piotr
( 29.09.2023 04:19 )

 · Wielka Brytania buduje jeden z najdroższych na świecie superkomputerów.
Napisane przez Piotr
( 28.09.2023 07:17 )

 · SAS zacieśnia współpracę z Microsoftem. W tle generatywna sztuczna inteligencja.
Napisane przez Piotr
( 27.09.2023 07:15 )

 · Polacy bezrefleksyjnie ufają technologii?
Napisane przez Piotr
( 26.09.2023 07:13 )

 · Google zapłaci 93 mln dolarów - za śledzenie lokalizacji użytkowników.
Napisane przez Piotr
( 25.09.2023 07:09 )


Ankiety
Czy w najbliższym czasie zamierzasz zainstalować Windows 11?
Czy Windows 11 okaże się tak samo dobry jak Windows 10?
 Tak
 Nie
 Zostaje przy obecnym systemie

 
Inne sondy

Subskrybuj RSS
[RSS]

Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia, wykorzystaj możliwość kanałów informacyjnych RSS.
Jak subskrybować kanał RSS?


Galeria
PlayStation 5

Artykuły
1 . Eksperci: warto uczyć się korzystania z narzędzi wykorzysujących sztuczną inteligencję
(18.09.2023)
2 . Czym jest transformacja cyfrowa? Niezbędne zakłócenie.
(15.08.2023)
3 . Prywatna misja na ISS wystartowała m.in. z polskim sprzętem do badania mózgu.
(23.05.2023)
4 . Polka na liście 100 Technologists to Watch
(07.04.2023)
5 . Jak przedsiębiorstwa mogą wykorzystać ChatGPT i GPT-3.
(19.02.2023)
6 . ChatGPT wspiera badaczy przy pisaniu artykułów naukowych.
(03.02.2023)
7 . Fizycy z PAN wymyślili, jak zmniejszyć ucieczkę ciepła przez szyby.
(13.12.2022)
8 . Nowe ogniwa litowo-jonowe od polskiego start-upu
(18.10.2022)
9 . W Warszawie powołano Klaster Technologii Kwantowych - Klaster Q
(25.05.2022)
10 . Na polu walki technologie Big Data mogą być kwestią życia i śmierci.
(25.05.2022)

Popularne pliki
1 . PITy 2020
(10.01.2021)
2 . PITy 2019
(12.02.2020)
3 . PITy 2018
(18.02.2019)
4 . PITy 2017
(15.02.2018)
5 . TeamViewer 13.0
(15.02.2018)
6 . Google Chrome 64
(15.02.2018)
7 . Mozilla Firefox 58.0.2
(15.02.2018)
8 . TeamViewer 12.0
(27.04.2017)
9 . PITy 2016
(07.02.2017)
10 . PITy 2015
(26.03.2016)


^ Wróć do góry ^
Powered by MRT Net 2004-2023.